Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Krasomówcy są wśród nas

Do odważnych świat należy – to znane powiedzenie. Takim człowiekiem okazał się Kuba Ignasiak – nasz uczeń z VI klasy, który jako jedyny z naszej gminy zgłosił się do udziału w I Powiatowym Konkursie Krasomówczym Młodzieży Szkolnej, który miał miejsce 31 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu. Celem konkursu było zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, kształtowanie szacunku do ojczystej ziemi, kultury i małych ojczyzn oraz poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli.

         Kuba przygotował wystąpienie na temat swojej miejscowości i Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Jego występ pod tytułem „Moje przemyślenia o mojej okolicy” trwał około 7 minut i spodobał się jury, które przyznało mu II miejsce. Opiekunem ucznia była polonistka Halina Kędzior.

         Gratulacje!!!

 4 5