Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czytam, bo lubię, lubię, bo potrafię

To tytuł Gminnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się 16 maja br. w Dzietrznikach. W konkursie udział wzięli uczniowie z trzech szkół podstawowych naszej gminy. Celami konkursu było: rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształcenie umiejętności płynnego czytania i utrwalanie nawyku obcowania z literaturą piękną.

            Sukces osiągnęła nasza uczennica - Julia Drab z klasy VI, która zachwyciła jurorów swoim czytaniem fragmentu powieści „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.

Uczennica zajęła I miejsce. W ocenie wzięto pod uwagę: płynność i bezbłędność czytanego tekstu, wyraźną artykulację, wyrazistość mowy (modulacja, natężenie głosu) oraz ogólny wyraz artystyczny.

Gratulacje dla Julii!

            Należy dodać, że 10 kwietnia br. Julia zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim Piękno i Ochrona Przyrody w Prozie i Poezji, który odbył się również w Dzietrznikach. Uczennica prześlicznie wyrecytowała wiersz Juliana Tuwima „To było tak”.