Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

17. Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II za nami

Pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” przebiegła na Jasnej Górze 17. Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II. Na wspólną modlitwę, w środę 4 września, przybyło ok. 14 tys. uczniów oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów z ok. 350 szkół w Polsce.

Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 na jasnogórskim Szczycie przewodniczył i homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

W czasie modlitwy miało miejsce odczytanie Aktu Zawierzenia Matce Bożej oraz poświęcenie pamiątkowych różańców z napisem „Jezu, Ufam Tobie”. Odczytano także list do Ojca Świętego Franciszka, który obchodził swoje imieniny. Przed Eucharystią została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Zebrane podczas tegorocznej pielgrzymki dary materialne zostały przeznaczone na odbudowę zniszczonej przez wojnę szkoły w Aleppo, dla Hospicjum Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie oraz na odbudowę kościoła w syberyjskiej wsi Białystok (Belostok).

17pielgrzymkarodzina

 

źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-11437