Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ŚLUBUJEMY!

20 października w Zespole Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów   klasy I. Pierwszoklasiści powitali wszystkich, w tym wójta gminy Pątnów- pana Jacka Olczyka, dyrektora szkoły- pana Sławomira Cieślę, wicedyrektora- panią Jolantę Łuczak, rodziców, przedszkolaków, uczniów klas starszych polonezem, wprowadzając przybyłych w uroczysty nastrój. Następnie po zapoznaniu przez uczennice klas III i VII z wesołym duszkiem szkoły, zaprezentowali swoje umiejętności: recytowali wiersze, śpiewali piosenki, grali na instrumentach perkusyjnych. Prawdziwym wyzwaniem okazało się wypicie napoju mądrości i odwagi.

Swoim występem pokazali, że są przygotowani do ślubowania. Przysięgę złożyli przed sztandarem szkoły i przybyłymi gośćmi, a akt ślubowania potwierdzili własnym odciskiem palca. Po tym wydarzeniu dyrektor pasował ich na uczniów zespołu.

W tym szczególnym dniu uczniowie klasy I zostali obdarowani upominkami od rodziców, uczniów klasy II i wójta, pana Jacka Olczyka.

Całość imprezy można obejrzeć w naszej galerii klikając tutaj.