Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z wizytą w Tuliszkowie.

22 listopada członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki oraz najlepsi czytelnicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym odwiedzili księgarnię i drukarnię w Tuliszkowie. Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki, dlatego z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na zwiedzanie ich firmy.

Przywitano nas bardzo serdecznie. Najpierw pracownik księgarni w formie prezentacji multimedialnej przedstawił dzieciom drogę, jaką musi pokonać książka, by otrzymał ją czytelnik. Następnie wszyscy mogli przyjrzeć się pracy w księgarni, zwiedzając magazyny firmy. Jednak największą atrakcją była dla nich wizyta w drukarni. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, jak powstaje książka. Wygląd i praca maszyn drukarskich wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Czytelnicy otrzymali upominki w postaci książek, zakładek oraz naklejek. Nieustające okrzyki radości w drodze powrotnej świadczyły o bardzo udanej wycieczce!