Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasza szkoła z kolejnym dofinansowaniem z WFOŚiGW w Łodzi na działania z zakresu edukacji ekologicznej.

 

www.zainwestujwekologie.pl

 

Szkoła kolejny raz przystąpiła do konkurs na dotację WFOŚiGW w Łodzi, którego celem było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży nt.: zagrożeń związanych z emisją pyłów i szkodliwych gazów dla środowiska.

Placówka otrzyma na działania ekologiczne z zakresu ochrony środowiska dofinansowanie w kwocie 12 971,00zł, a całkowity koszt zadania to 15260zł na projekt pt. „Pogromcy smogu z załęczańskiego grodu”. Zaplanowane zadania w ramach projektu, wykształcą postawę troski, odpowiedzialności za naturę i uatrakcyjnią zajęcia, wykształcą postawę proekologiczną wśród uczniów naszej szkoły, ich rodzin oraz mieszkańców naszej małej ojczyzny. Bezpośredni kontakt z naturą pomoże każdemu uczniowi zdobyć nowe informacje z zakresu dbania o jakość powietrza w naszej okolicy, wyzwolić aktywność twórczą, a przede wszystkim dać wiele radości i satysfakcji. Zaplanowane zadania zachęcą ucznia do samodzielnego odkrywania świata przyrody oraz oceny stanu otaczającego nas środowiska, obserwacji zmian, jakie w nim zachodzą pod wpływem nie zawsze pozytywnych działań człowieka.