Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Korona Candles S.A. nas uwiodła

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili jeden z najnowocześniejszych zakładów pracy na naszym terenie, jakim jest KORONA Candles S.A. 50-osobowa grupa uczniów klasy VII SP i II-III gimnazjum wraz z opiekunami: Małgorzatą

Sobiela-Woźniak, Ewą Pietrzykowską, Jolantą Jakubowską i Aleksandrą Klimas poznała standardy pracy i ochrony środowiska w zakładzie.

Zwiedzanie zakładu odbyło się ramach projektu ekologicznego pt: „Pogromcy smogu z załeczańskiego grodu” współfinansowanego ze środków WOŚiGW w Łodzi. Uczniowie zapoznali się z najwyższymi standardami ochrony

środowiska, jakie stosuje firma.

Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób powstają świece i podgrzewacze, ile surowca zużywanego jest każdego dnia podczas produkcji świec. Zobaczyli pełną automatyzację linii produkcyjnych na terenie zakładu.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obserwowali proces technologiczny,w którym znaleźli odpowiedzi na nurtujące ich pytania z dziedziny chemii, ekologii, fizyki i robotyki.