Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyjazdowe przedstawienie koła teatralnego w ŚDS w Bobrownikach

W marcu uczniowie należący do koła teatralnego prowadzonego przez Panią Danutę Cieślę wybrali się z  wizytą do Środowiskowego Domu Samopomocy i Środowiskowego Domu Samorządowego w Bobrownikach, który jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną.

Uczniowie przedstawili sztukę, przygotowaną w ramach projektu ekologicznego „Pogromcy smogu z Załeczańskiego grodu”,  pt:” SOS Ziemia”. Przybliżyli podopiecznym problematykę zanieczyszczenia powietrza w naszym regionie, uświadomili, jak będzie wyglądać Ziemia w przyszłości, jeśli nie będziemy o nią dostatecznie dbać.

Wyjazd był bardzo udany i przysporzył sporo doświadczeń dla uczniów z zakresu tolerancji i przełamywania stereotypów. Młodzież miała możliwość poznania osób niepełnosprawnych intelektualnie, co wywarło na wszystkich bardzo pozytywne wrażenie. Atmosfera spotkania od początku do końca była bardzo serdeczna. Liczymy na kolejne spotkania.