Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielka draka w Prosiaczkowie, czyli niebezpieczne zabawy

Pod takim tytułem przedszkolaki oraz uczniowie klas I-IV obejrzeli interaktywne, edukacyjne przedstawienie oparte na kanwie klasycznej bajki ,,Trzy małe świnki” w wykonaniu aktorów z Teatru Piccolo w Łodzi. Spektakl poszerzył wiedzę najmłodszych w zakresie takich tematów jak: niebezpieczne przedmioty, nieufność wobec obcych, asertywność, schematy poprawnych zachowań w obliczu strachu oraz gdzie i jak szukać pomocy. Wszystkie poruszane  zagadnienia  podane były w charakterystycznej dla Teatru Piccolo atmosferze pełnej humoru i dobrej zabawy. Młodzi widzowie bardzo aktywnie uczestniczyli  w przedstawieniu. Ochoczo brali udział w licznych konkursach i zadaniach praktycznych, m.in.  demonstrowali sposób powiadamiania służb ratunkowych, wspólnie z aktorami uczyli się wierszyków  i piosenek ułatwiających zapamiętanie telefonów alarmowych.

Po widowisku każdy młody widz otrzymał od  aktorów ulotkę z numerami alarmowymi, która powinna znaleźć się w widocznym miejscu w każdym domu.

Spektakl profilaktyczny został sfinansowany ze środków pozyskanych na realizację  szkolnego  projektu ,, Życie to dar bezcenny – nie zmarnuj go”.

Po przedstawieniu  o ważnych sprawach dotyczących bezpieczeństwa każdego malucha bardzo przystępnie  opowiadała  p. Monika Klonowska – policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Dzieci zadawały wiele pytań, na które otrzymały wyczerpujące, fachowe odpowiedzi od zaproszonego gościa.