Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolenia dla rodziców ważną lekcją życia

11kwietnia 2018r. podczas spotkania z rodzicami przeprowadzone zostały szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień. W pierwszej części  o skutkach  bezkrytycznego korzystania z Internetu, zagrożeniach płynących z życia w wirtualnym świecie, poinformowała rodziców psycholog z PPP w Wieluniu. 

Prawdziwym wstrząsem dla rodziców okazało się spotkanie z asp. Mariuszem  Olgomcem, który zaprezentował zebranym walizkę z atrapami środków uzależniających i odurzających. Rodzice mogli na własne oczy zobaczyć najniebezpieczniejsze narkotyki, a także przeczytać dołączoną do nich ulotkę o składzie, sposobie przyjmowania i cenie tychże środków. Szkolenie, zdaniem rodziców, było bardzo cenne, wielu z nich bowiem nie zdawało sobie sprawy z różnorodności narkotyków i łatwości ich zdobycia.