Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

,,Życie to dar bezcenny- nie zmarnuj go''

W niepowtarzalnej, niezwykle radosnej atmosferze upłynął w naszej szkole ostatni dzień maja. Podsumowanie szkolnego projektu  profilaktycznego i zbliżający się Dzień Dziecka były okazją do uzmysłowienia sobie, że każdy z nas otrzymał dar bezcenny, jedyny i niepowtarzalny - życie.   A to,  jakie ono będzie, zależy przecież od nas samych, od naszych wyborów.

    W tym dniu nie było  zajęć lekcyjnych, na uczniów zaś  czekały przeróżne atrakcje  sfinansowane ze środków gminnych przeznaczonych  na realizację  autorskiego projektu ,,Życie to dar bezcenny- nie zmarnuj go”. 

  Uczniowie klasy VII i  gimnazjaliści z  samego rana  mieli możliwość wykazania się wiedzą na  na temat zdrowia  podczas turnieju międzyklasowego. Drużyny z poszczególnych klas walczyły   o zaszczytne pierwsze miejsce  i nagrodę rzeczową dla swojej klasy. Doping publiczności rozbrzmiewał w całym budynku szkolnym.

 

Najmłodsi  uczniowie przywitali  całą społeczność szkolną  radosnym śpiewem ,,Hymnu zdrowych dzieciaków”.  Harcerze na podsumowanie projektu  przygotowali spektakl profilaktyczny ,, Planety  nadziei ''  oparty na motywach ,,Małego Księcia”. 

 

Następnie zostały  podsumowane i rozstrzygnięte konkursy, które  przeprowadzono w ramach projektu.  Uczniowie mieli  możliwość  zaprezentowania swoich talentów  w konkursach wokalnych, plastycznych i wiedzowych. W konkursie plastycznym brały udział również przedszkolaki.

 

Prace plastyczne wszystkich uczestników konkursu można podziwiać w auli szkoły  podstawowej.  Nagrodzeni wokaliści zaprezentowali się przed  zgromadzoną publicznością oraz zaśpiewali dla naszych  milusińskich w przedszkolu.

  

  Każdy z uczestników konkursów otrzymał dyplom, zaś nagrody rzeczowe przyznano uczniom za  zajęcie najwyższych miejsc i wyróżnień.

   Po rozstrzygnięciu konkursów na uczniów  czekała niespodzianka - godzina zumby na świeżym  powietrzu w rytmach popularnych i lubianych utworów.

 

Zumba była przyjemną rozgrzewką przed kolejną niespodzianką - wycieczkami rowerowymi  i pieszymi po Załęczańskim Parku Krajobrazowym . Uczniowie klas IV  - VII oraz gimnazjaliści wraz z wychowawcami i nauczycielami  przemierzali i podziwiali urocze zakątki naszej okolicy. Zaś dla najmłodszych uczniów wychowawcy przygotowali na placu szkolnym  różnorodne konkurencje  sportowe. Wyścigi w workach czy bieg z kubkiem wody były niesamowitą frajdą dla uczestników. Zmagania sportowe uwieńczone zostały nagrodami – piłkami dla każdego uczestnika.

 

 

  31 maja upłynął w  radosnej atmosferze. Zmęczeni  i opaleni,  naładowani  pozytywną energią uczniowie w godzinach popołudniowych udali się do swoich domów.

  Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności podczas realizacji projektu pomogą  uczniom mądrze i bezpiecznie spędzić  nadchodzące wakacje. A drogowskazem dla nich w  w chwilach  zwątpienia i trudnych wyborów  niech będą słowa tytułowe  naszego projektu.