Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktywna majówka 2018 w Załęczu Małym

W dniach 5- 6 maja w Załęczu Małym spotkali się miłośnicy orientacji sportowej z różnych stron Polski. Tegoroczne dwudniowe święto orientacji w Załęczu Małym zgromadziło na starcie 303 uczestników. W pierwszym dniu w biegu na orientację wystartowało 202 zawodników podzielonych na 17 kategorii wiekowych, a w drugim dniu 101 zawodników podzielonych na 11 kategorii. Na starcie pierwszego dnia stanęli zawodnicy z 16 klubów, między innymi z Łodzi, Pabianic, Gliwic, Krakowa, Wrocławia, Zdzieszowic, Wielunia, Nawojowej Góry, Sokolnik, Ochędzyna, Pątnowa, Dzietrznik, Galewic, Lasek, i Załęcza Małego. W drugim dniu swoich reprezentantów do rowerowej jazdy na orientację wystawiło 6 klubów, które przyjechały z Gliwic, Wrocławia, Krakowa, Zdzieszowic, Wielunia i reprezentacja miejscowego klubu z Załęcza Małego. Po raz  pierwszy w Polsce na załęczańskich zawodach zorganizowano rywalizację w duathlonie orientacyjnym. Dwa boje (bieg na orientację i rowerową jazdę na orientację) połączono wspólną klasyfikacją. Zawodnicy, którzy brali udział w XXV Mistrzostwach Załęczańskiego Parku Krajobrazowego w Biegu na Orientację w dniu 5.05.2018 r.  i stanęli również do rywalizacji w III Mistrzostwach Załęczańskiego Łuku Warty w Rowerowej Jeździe na Orientację w dniu 6.05.2018 r. w Załęczu Małym, byli klasyfikowani w duathlonie orientacyjnym.

Miłym zaskoczeniem dla organizatorów była duża frekwencja w tej rywalizacji, gdyż 50 - ciu zawodników przystąpiło do współzawodnictwa w dwóch różnych dyscyplinach, choć zbliżonych do siebie swym charakterem, to jednak odmiennych. Każdy uczestnik po skończonej rywalizacji miał zapewniony napój, ciepły posiłek i otrzymał koszulkę reklamową z nadrukami. Warto podkreślić, że w dwudniowych zmaganiach wystartowało 18 rodzin z dziećmi, co dobrze rokuje na przyszłość tej dyscypliny i uzasadnia potrzebę organizacji takich zawodów.  Wiek nie jest przeszkodą do uprawiania tej dyscypliny co było wyraźnie widać po frekwencji w kategoriach najmłodszych i najstarszych. Uczestnictwo w tych zawodach daje im ogromną satysfakcję i radość co można było wywnioskować z  rozmów, które prowadzono po zakończonej rywalizacji na trasach biegowych i rowerowych. Warto brać udział w majowych imprezach orientacyjnych w Załęczu Małym, kto spróbował nie żałuje i powraca na tutejsze trasy biegowe i rowerowe. Trasy poprowadzono tak, aby było można również popatrzeć na malownicze zakole Załęczańskiego Łuku Warty.   

Po zakończeniu poszczególnych etapów mistrzostw rozdano nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii, które wręczali: Wójt Gminy Pątnów Jacek Olczyk, Dyrektor Sieradzkich Parków Krajobrazowych Eugeniusz Mielczarski, sponsorzy - Justyna Borgul, Michał Lichacy, Marcin Adamczyk, Grażyna Jędrysiak.

Dyplomy rozdano 6 - ciu najlepszym zawodnikom w każdej kategorii, medale wręczono za pierwsze 3 miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych. Nagrody rzeczowe otrzymali uczestnicy rywalizacji w duathlonie oraz wszyscy startujący w kategorii rodzinnej.

Zmagania przebiegały w miłej i sportowej atmosferze. Wyniki satysfakcjonują najbardziej zwycięzców poszczególnych kategorii.  Biegową rywalizację drużynową wygrał UKS Załęczak  Załęcze Małe, na drugim miejscu uplasował się UKS Azymut Pabianice, a na trzecim UKS Grom Sokolniki. Indywidualnie swoje kategorie wygrali: Gajda Maja z Dzietrznik, Cegiełka Milena z Galewic, Domagała Emilia z Sokolnik, Nyga Julia z Gliwic, Pudełek Milena z Nawojowej Góry, Biniecka Małgorzata z Pabianic, Konc Katarzyna z Pabianic, Kociuba Wiktor z Wrocławia, Sztranek Maciej z Pabianic, Małecki Marcel z Ochędzyna, Sikorski Marcin ze Zdzieszowic, Hyla Damian z Pabianic, Kociuba Marek z Wrocławia, Młynarczyk Piotr z Łodzi, Oleszek Aleksandra ze Zdzieszowic, Maciej Kosowski z Załęcza Wielkiego. Orientację rowerową w swoich kategoriach wygrali: Cembik Daria z Załęcza Małego, Nyga Julia z Gliwic, Oleszek Aleksandra ze Zdzieszowic, Bugaj Teresa z Krakowa, Jakub Ignasiak z Załęcza Małego, Hyla Damian ze Zdzieszowic, Marcin Adamczyk z Wielunia, Lippa Grzegorz ze Zdzieszowic, Polewski Dariusz, Jacek Olczyk z Grębienia, Chanusek Michał. Duathlon orientacyjny w katerorii juniorów wygrali Julia Nyga UKS Kometa Gliwice, Jakub Ignasiak z UKS Załęczak Załęcze Małe w kategorii weteranów wygrali Teresa Bugaj WKS Wawel Kraków i Dariusz Polewski.

Patronat Honorowy nad  jubileuszowymi XXV Mistrzostwami Załęczańskiego Parku Krajobrazowego w Biegu na Orientację i III Mistrzostwami Załęczańskiego Łuku Warty w Rowerowej Jeździe na Orientację objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego - Witold Stępień, Starosta Wieluński -Andrzej Stępień i Wójt Gminy Pątnów - Jacek Olczyk.

Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie orientacji sportowej, druhowie strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Pątnów, policjanci z wydziału ruchu drogowego w Wieluniu, ratownicy medyczni i wolontariusze ze stowarzyszeń: KRAS , UKS Załęczak oraz nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym.  Za ten trud podjęty w celu sprawnego i bezpiecznego przebiegu zawodów organizator składa podziękowania wszystkim służbom i organizacjom. Szczególne podziękowania kieruje do licznych sponsorów, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego mistrzostw orientacji sportowej w Załęczu Małym w dniach 5 i 6 maja 2018 r.

Dziękujemy !