Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ „EKO – MODA”

W dniu 29 maja w naszej szkole w ramach projektu ekologicznego: „Pogromcy smogu z załęczańskiego grodu” odbył się konkurs mody ekologicznej EKO – MODA.

Adresowany był on do wszystkich uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie stroju, kostiumu, kreacji z wykorzystaniem surowców wtórnych, odpadów przeznaczonych do recyklingu oraz innych naturalnych, ekologicznych materiałów. Podczas pokazu mody recyklingowej uczniowie prezentowali swoje oryginalne stroje.

Celem pokazu było nie tylko rozwijanie kreatywności i aktywności uczniów, ale również propagowanie prawidłowych postaw ekologicznych, podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz nabywanie umiejętności selektywnej zbiórki odpadów. Jury oceniało: zgodność stroju z tematem, kreatywność, dobór wykorzystanych materiałów oraz sposób prezentacji. Uczestnicy pokazu udowodnili, że ekologia i moda mogą iść w parze. Stroje były niezwykle pomysłowe. Jury po burzliwych obradach ogłosiło wyniki.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej wyniki były następujące:

I miejsce – Julia Jarząb

II miejsce – Amelia Kasprzak

III miejsce – Maja Miarka

W kategorii klas IV -VI szkoły podstawowej miejsca na podium wywalczyli:

I miejsce – Julia Białek

II miejsce – Piotr Ignasiak

III miejsce – Karina Polak

W kategorii klas: VII SP oraz gimnazjum - I, II, III miejsce uzyskali:

I miejsce – Olaf Bystrzykowski

II miejsce – Julia Drab

III miejsce – Paulina Szczuka

Oprócz dyplomów, za I, II, III miejsce uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe: śpiwór, karimatę oraz grę planszową. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom za udział w konkursie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział w pokazie mody ekologicznej!