Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akcja „Jabłko czy cytrynka?" 2018 r.

W dniu 12 października 2018r. roku uczniowie klasy V - VI uczestniczyli w działaniach edukacyjnoprewencyjnych w ramach akcji „Jabłko czy cytrynka?" przeprowadzonych przez przedstawicielkę fundacji „Bezpieczna droga” oraz przez Komendę Powiatową Policji w Wieluniu.
Akcja "Jabłko czy cytrynka?" to ciekawe doświadczenie dla naszych uczniów. Chętnie zaangażowali się w działania i wspomagali pracę policjantki. Wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie odblaskowe  kamizelki, w których wraz z Panią Policjantką kontrolowali kierowców i  przypominali o konsekwencjach związanych z nieużywaniem pasów bezpieczeństwa, ze skutkami przewożenia dziecka poza fotelikiem ochronnym czy jazdą bez wymaganych dokumentów, braku gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego. Po dokonaniu czynności zatrzymanego pojazdu uczniowie wręczali kierowcom jabłko – za wzorową jazdę oraz sok z cytryny - za nieprzestrzeganie przepisów. Każdy kontrolowany kierowca usłyszał również od uczniów wierszyk.
Warto zatem edukować nie tylko kierowców zatrzymanych do kontroli, ale także dzieci i młodzież, ponieważ zachowanie bezpieczeństwa na drogach jest bardzo ważne. Dzięki doświadczeniu nasi uczniowie uczą się, jak być odpowiedzialnym i bezpiecznym na drodze.