Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

X Dziecinada - jubileuszowe święto sportu najmłodszych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Pątnów

To już 10 lat, rok w rok rozgrywana jest w Załęczu Małym olimpiada dziecięca dla klas 1-3 szkół podstawowych z terenu gminy Pątnów. Zawody odbyły się 30 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny ze szkół podstawowych z Pątnowa, Dzietrznik i Załęcza Małego.

Każda z drużyn składała się z 24 zawodników. W sumie w rywalizacji wzięło udział 72 małych sportowców. Uczestnicy musieli wykazać swoje umiejętności w 11 ćwiczeniach wykonywanych pod presją czasu i konkurencji rówieśniczej. Przez 10 lat konkurencje nie ulegały zmianie, gdyż miały one spowodować w szkołach pracę nauczycieli wf-u i nauczycieli klas 1-3 pod kątem rywalizacji sportowo – zabawowej. Założeniem Dziecinady było zorganizowanie rywalizacji dla najmłodszych i kształcenie umiejętności przydatnych w późniejszej karierze sportowej uczniów. Tegoroczne współzawodnictwo potwierdza wysoki poziom umiejętności najmłodszych sportowców naszej gminy. Postępy poczynione przez wychowanków dobrze świadczą o pracy opiekunów grup startujących w Dziecinadzie, za co należą się im podziękowania i gratulacje. Rywalizacja w tegorocznej olimpiadzie była radosna i przyjazna o czym świadczą spontaniczne wypowiedzi uczestników na antenie radia (RZW). Dziecinada tworzy bardzo dobre warunki współzawodnictwa, które zachęcają do uprawiania sportu, sprawdzania się w przyjaznej atmosferze, przygotowują do walki przede wszystkim z własnymi słabościami, co przyczynia się do sukcesu zespołowego. Cenne jest to, że Dziecinada w każdej edycji gromadzi tak dużą liczbę dzieci i wspiera rozwój sportowy naszych najmłodszych wychowanków. Wszystkie te działania i efekty są możliwe dzięki wsparciu środkami pochodzącymi z konkursu na realizację zadań sportowych w gminie Pątnów i szczodrości anonimowego sponsora. Dzieci zostały obdarowane medalami za uczestnictwo, pucharami i dyplomami dla drużyn, medalami i dyplomami dla najlepszych zawodników. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę z logo Dziecinady, napój i słodką niespodziankę. Przed wręczeniem nagród wspólnie tańczono Zumbę, radując się ze spotkania i zakończonej rywalizacji. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał zespół ludzi dobrej woli zrzeszonych w stowarzyszeniu KRAS i UKS Załęczak oraz nauczyciele, pracownicy i młodzież ZSS z Załęcza Małego. Za cały wysiłek organizacyjny zakończony sukcesem składamy im serdeczne podziękowania. Na zakończenie wójt gminy Pątnów Jacek Olczyk wręczył trofea zwycięzcom i uczestnikom. W podsumowaniu przekazał gratulacje, życząc uczestnikom

dalszych sukcesów w rywalizacji sportowej. Medialnie impreza była obsługiwana przez Radio Ziemi Wieluńskiej. Zapraszamy na stronę radia, gdzie można wysłuchać i obejrzeć relację z tego wydarzenia.

Końcowe wyniki rywalizacji drużynowej X Dziecinady przedstawiają się następująco:

I miejsce SP Załęcze Małe, II miejsce SP Pątnów, III miejsce SP Dzietrzniki.

Najlepsi zawodnicy X Dziecinady, którzy pokonali bezbłędnie wszystkie ćwiczenia to:

Eryk Kalemba, uczeń z Zespołu Szkół w Dzietrznikach, II miejsce zdobyła Amelia Kasprzak ze szkoły w Załęczu Małym, a III miejsce zajął Piotr Mucha, również ze szkoły w Załęczu Małym. Szczegółowe wyniki można sprawdzić na stronie: www.aktywniewzaleczu.pl