Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wiosno, wiosno, wiosno, ach to ty!

Pierwszy dzień wiosny to w kalendarzu  dzień wagarowicza.  Jednak naszym uczniom nie w głowie wagary, jeśli czeka na nich dzień pełen atrakcji w szkole.

   Z samego rana społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi: wójtem gminy Pątnów Jackiem Olczykiem, druhem Pawłem Walczybokiem i pensjonariuszami z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Bobrownikach uczestniczyła w uroczystym złożeniu obietnicy zuchowej przez uczniów klasy pierwszej. Następnie, zgodnie z tradycją ludową,  na placu szkolnym, przy gromkich okrzykach uczniów i przedszkolaków: ,,My chcemy słońca, ciepła, gorąca...” spalone zostały ekologiczne marzanny – symbole  zimy. Po upieczeniu na ognisku kiełbasek,  do szkoły został przyniesiony symbol wiosny – gaik, gałąź ozdobiona kolorowymi wstążkami.

  Dzięki środkom  finansowym pozyskanym z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na realizację szkolnego projektu profilaktycznego  ,,Ciesz się życiem- nie ryzykuj” , przedszkolaki oraz uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektakli profilaktycznych w wykonaniu aktorów z zaprzyjaźnionego Edukacyjno - Profilaktycznego Teatru dla Dzieci i Młodzieży

,,Moralitet” z Krakowa. Młodsi obejrzeli bajeczkę ,,O krzykliwym Skrzaciku i Magicznej Księdze” promującą przyjaźń i czytelnictwo oraz poruszającą problemy degradacji środowiska naturalnego. Uczniowie klas starszych obejrzeli spektakl ,,Very Funny'' poruszający problem zagrożeń płynących z internetu.

   Dla uczniów od klasy IV do III klasy gimnazjum został zorganizowany międzyklasowy wiosenny  turniej sportowy. O tytuł najlepszej klasy w piłce nożnej  rywalizowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI oraz klas VII-VIII i III gimnazjum. W grupie młodszej niepokonani okazali się uczniowie klasy VI, zaś w grupie starszej I miejsce wywalczyli uczniowie klasy VIII. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe dla klas ( piłki, zestawy do gry w tenisa stołowego, skakanki i breloczki). Kolejną atrakcją w tym dniu była zumba.  Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie wyginali śmiało ciało w rytm popularnych przebojów pod okiem instruktorki pani Małgosi Szyjki z ,,Baterii Zdrowia” w Zawadach.

   Mamy nadzieję, że pozytywna energia wyzwolona w tym dniu zagości na stałe w naszej szkole.

Zdjęcia z imprezy szkolnej w naszej galerii. Zapraszamy.