Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z Dobromirem Makowskim

Dzień 8 maja 2019 r. był dla uczniów klasy VII, VIII i III gimnazjum wyjątkowy.  Korzystając z zaproszenia Zespołu Szkół Samorządowych w Dzietrznikach, młodzież udała się na spotkanie profilaktyczne z autorem projektu "RapPedagogia" Dobromirem Makowskim. Jest on pedagogiem, a zarazem założycielem „Fundacji młodzi dla młodych”. Wspaniały wokalista, raper ipasjonat muzyki, która jest nieodzownym narzędziem jego obecnie realizowanej pasji życiowej. Dobromir Makowski wiele w życiu przeszedł,miał trudne dzieciństwo, nadużywał alkoholu oraz narkotyków. Jednak, jak sam twierdzi, gdy dotknął dna postanowił zmienić swoje życie. W niekonwencjonalny sposób przestrzegał młodzież przed zażywaniem różnorodnych używek. Zwracał uwagę, jak ważny jest szacunek do rodziców, nauczycieli oraz bliskich nam osób. Zachęcał również młodzież, do mówienia o własnych problemach oraz szukania własnej drogi życiowej. Spotkanie
sprawiło, że był to niesamowity czas refleksji nad sensem ludzkiego życia,opartej na świadectwie życia wypływającej z otwartego serca.  Dobromir Makowski to wyjątkowy człowiek, który udowodnił, że w każdej nawetnajtrudniejszej sytuacji nie należy się poddawać, że za wszelką cenę trzebao siebie walczyć. Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa w bardzo wartościowym spotkaniu.