Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Dziecka pod znakiem profilaktyki

Dziecko jest chodzącym cudem,

jedynym, wyjątkowym, niezastąpionym”

                                                      Phil Bosmans

            Początek czerwca kojarzy się z piękną, słoneczną pogodą, zbliżającymi się wakacjami i z pewnym wyjątkowym dniem – Dniem Dziecka. Wszystkie dzieci, mniejsze i większe, mają wtedy swoje święto, które warto celebrować i przeżywać w wyjątkowy sposób. W naszej szkole ten dzień miał wyjątkowy charakter, zbiegł się bowiem z podsumowaniem projektu profilaktycznego. Dzień rozpoczęliśmy od biegu „Załęczańską Pętlą” po okolicznych lasach ścieżkami ZPK – była to świetna okazja do sprawdzenia kondycji naszych milusińskich i… nauczycieli J. Potem klasy walczyły o miano najlepszej drużyny piłkarskiej. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła klasa VI, a w kategorii klas VII-VIII  i III gimnazjum zwyciężyli ósmoklasiści. Następnie uczniowie, dzieląc się na grupy, zwiedzali planetarium i tańczyli zumbę. W międzyczasie, po intensywnym wysiłku fizycznym, mogli upiec kiełbaski w ognisku. Ostatnią atrakcją był Festiwal Piosenki Optymistycznej – nasi uczniowie śpiewali, a nawet grali i walczyli o zajęcie jak najlepszego miejsca. W kategorii klas I- III zwyciężyła Lena Grondys, a w kategorii klas IV-VI  wygrała Amelka Kasprzak. Natomiast  w kategorii klas VII -VIII i gimnazjum  I miejsce wyśpiewał akompaniując sobie na gitarze Oskar Tokarski.  Zostały rozstrzygnięte także konkursy klasowe na grę planszową o tematyce zdrowotnej i gazetkę profilaktyczną; poziom był tak wyrównany, że wszystkim klasom zostały przyznane nagrody rzeczowe. Nasze obchody przebiegały pod hasłem: „Ciesz się życiem – nie ryzykuj”. Mówimy zdecydowane „NIE” przemocy, uzależnieniom, a stawiamy na zdrowy, aktywny wypoczynek w gronie przyjaciół. Wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym, życzymy, aby Dzień Dziecka trwał cały rok. Zdjęcia w naszej galerii - zapraszamy.

Uczniowie klas czwartych postanowili zdobyć jedno z Orlich Gniazd. Nie, nie chodzi o ptasi dom, taką nazwę noszą warowne zamki, które wznosił król Kazimierz Wielki w celu umocnienia polskiej granicy. Ruiny jednego z takich zamków znajdują się w Olsztynie. Nasi dzielni czwartoklasiści wspięli się na szczyt góry i stojąc pod wysoką wieżą, słuchali legend związanych z tym miejscem. Niektóre z nich mroziły krew w żyłach, ale uczniowie odważnie powędrowali dalej i krętymi schodami weszli na szczyt wieży, skąd podziwiali przepiękne widoki. Potem u stóp góry urządzili piknik i kosztowali pyszne smakołyki przygotowane wcześniej własnoręcznie. Zmęczeni upałem, ale szczęśliwi, zintegrowani i w cudownych nastrojach wrócili do domów. Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć tutaj.