Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /czechy/ is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Dwudniowy wypad do Pragi i Skalnego Miasta

Uczniowie najstarszych klas wyjechali do Pragi i Skalnego Miasta w dniach 4-5 czerwca 2019. Pierwszego dnia zwiedzano Złotą Pragę, ciekawą i piękną stolicę Republiki Czeskiej, położoną nad rzeką Wełtawą. Uczniowie zachwycili się Hradczanem, słynnym Praskim Hrada, z zamkami, pałacami o niezwykłej urodzie; Małą Strana z malowniczymi wąskimi uliczkami, Stare Miasto, ze wspaniałym ratuszem, oraz najsłynniejszy symbol Pragi to łączący Małą Strane i Stare Miasto – Most Karola, który liczy 500 m który jest wypełniony barokowymi rzeźbami Świętych.

 

Drugi dzień wycieczki to Skalne Miasto – Adrszpaskie Skały. To piękne miejsce, ścieżki prowadzą pomiędzy labiryntem skał. Skały mają różnego rodzaju kształty, czasem zabawne np. Kochankowie czy Starosta z Starościną  Przesmyki i przejścia między wysokimi skałami robią niesamowite wrażenie. Kolejną atrakcją był rejs łódką, a także wspinaczka w górę a potem w dół na małą przystań. to też sama w sobie atrakcja. Rejs w sumie krótki, ale dowcipne komentarze sternika miały swój urok. I tak szczęśliwie i miło zakończyła się nasza kolejna wyprawa.