W drugim etapie zakupów w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” szkoła otrzymała najbardziej wyczekiwany przez dzieci uczestniczące na zajęciach kulinarnych sprzęt gospodarstwa domowego: robot kuchenny wielofunkcyjny planetarny, zestaw garnków ze stali nierdzewnej, zestaw patelni, gofrownice, frytkownice, opiekacz oraz formy do pieczenia i miski. Narzędzia także wykorzystują uczniowie podczas zajęć techniki w klasach 4-6 i na zajęciach w klasach I-III podczas zajęć na temat zdrowej żywności. Wykorzystywane są do pieczenia ciast, robienia sałatek, deserów, soków.

urządzenie laminarka dzieci z urządzeniami AGD

Majsterkowicze ucieszyli się z następujących narzędzi: wkrętarka z akcesoriami, pistolet do kleju na gorąco, zszywacz tapicerski, nożyce do blachy , szczypce , imadło. Do przechowywania drobnych elementów wyposażenia pracowni technicznej zakupiono skrzynkę narzędziową. Otrzymaliśmy również laminator, który posłuży do wykonywania wszelkich pomocy edukacyjnych. Narzędzia te wykorzystywane są przez młodzież pod czujnym okiem nauczyciela. Umiejętności nabyte podczas tych zajęć będą przydatne w życiu codziennym.

Otrzymane z programu „Laboratoria przyszłości” urządzenia, narzędzia i materiały urozmaicają pracę z uczniem oraz uczą dzieci i młodzież nowych technologii, co w zmieniającym się w szybkim tempie świecie jest niezwykle ważne.