7 października 2020r. przedszkolaki z Załęcza Wielkiego odwiedziły Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP „ Nadwarciański Gród”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ekologicznych, podczas których wzbogaciły swoją wiedzę o nowe widomości o segregacji śmieci i gospodarowaniu odpadami.

Po zajęciach dzieciaki wyruszyły na spacer „ ścieżką ekologiczną”, gdzie dowiedziały się ile czasu trwa rozkład różnych śmieci w czasie. Mogły rozpoznawać drzewa, zwierzęta, ptaki, owady i grzyby oraz tropy zwierząt. Wśród starszaków dużym zainteresowaniem cieszyła się gra dydaktyczna „ Co ze mnie wyrośnie?”

Nowym doświadczeniem i niezwykłą frajdą okazało się pieczenie kiełbasek w specjalnie dla nich przygotowanym ognisku. Przedszkolakom nie przeszkadzał nawet dym ogniskowy.

By nabrać na nowo sił dzieci z apetytem napełniły brzuszki smacznym daniem. Po posiłku wszyscy udali się na plac zabaw aby oddać się chwilom relaksu i zabawie.

Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Uczestnicy wraz z rodzicami wrócili do przedszkola. Miłe przeżycia i wspomnienia towarzyszyły dzieciom jeszcze przez następne dni.

Zdjęcia z imprezy na naszym Fanpage