dzieci w strojach biało-czerwonych

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Dzieci odświętnie ubrane z dumą prezentowały zrobione samodzielnie  biało – czerwone kotyliony i odśpiewały  hymn państwowy. Poznały historię i symbole naszego kraju, śpiewały pieśni patriotyczne, wykonywały prace tematycznie związane z tym ważnym dniem. W ten sposób kształtowały  miłość i przywiązanie  do kraju ojczystego.

dzieci bawiące się na sali zabaw

W październiku przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki „Fun-Zon-Park” w Wieluniu. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy. Czas spędzony w tunelach, na zjeżdżalniach i  w basenach z kolorowymi piłkami minął bardzo szybko. Na dzieci czekał też poczęstunek: pizza i soczek. Sam wyjazd autobusem bez rodziców był  dla dzieci  już atrakcją. Przedszkolaki z niecierpliwością czekają  już na  kolejną  wycieczkę.

Wrzesień  to ważny miesiąc dla przedszkolaków z Załęcza Wielkiego. Przebiegał on pod hasłem Jestem Przyjacielem Przyrody. Dzieci już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”. Tak, jak w roku ubiegłym wsadzili nowe roślinki na placu przedszkolnym wzorem ogólnopolskiej akcji  #sadziMY. Poszerzyli  swą wiedzę na temat przyrody. Za swą pracę wszyscy otrzymali odznakę „Przyjaciela przyrody”. Udział naszych przedszkolaków w takich  akcjach  z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

Od najmłodszych lat pamiętamy o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest  Święto Chłopców, które obchodziliśmy 30 września. W tym dniu  dziewczynki wybierały Super Chłopaka i wręczyły chłopcom upominki, złożyły życzenia. Dla  wszystkich dzieci był też poczęstunek. W tym dniu nie zabrakło też zabawy. Mamy nadzieję, że ten dzień sprawił naszym chłopcom wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci.

Dzieci żegnają rok szkolny w przeszkolu

Jak co roku o tej porze sześciolatki opuszczają mury swoich ukochanych przedszkoli. To bardzo ważna chwila w życiu takiego małego człowieka, koniec pewnego etapu. To moment pełen wzruszeń dla rodziców, przecież do przedszkola kilka lat wcześniej zaprowadzili, pełni dumy i obaw, swoich malców. Z przedszkolem w Załęczu Wielkim żegnała się grupa siedmiu starszaków. Dla maluchów nadeszła pora wakacyjnego odpoczynku.