Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mleko w szkole

Kategoria: Projekty Opublikowano: poniedziałek, 26, październik 2015 Wioletta Grudzka

Program Mleko w szkole jest realizowany w naszej placówce od wielu lat . Uczestniczą w nim dzieci z przedszkola, uczniowie  szkoły podstawowej i gimnazjum. Program jest finansowany z trzech źródeł: dopłaty unijnej, dopłaty krajowej i  dofinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Celem programu  jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych. W ramach programu, w okresie od października do maja, dzieci i uczniowie spożywają mleko białe i mleko smakowe  (czekoladowe, truskawkowe, waniliowe, bananowe)  o różnej zawartości tłuszczu ,3 razy w tygodniu podczas przerw śniadaniowych. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej otrzymują bezpłatnie mleko białe, natomiast mleko smakowe za dopłatą ( 0,21zł za kartonik). Udział w programie uczniów gimnazjum i dzieci z przedszkola jest dowolny. Osoby, które zgłaszają chęć udziału w programie otrzymują mleko białe w cenie 0.59zł lub mleko smakowe w cenie 0,81zł za kartonik.

 W roku szk.2015/2016 mleko dostarcza firma ASKO z Sieradza.

Program „Mleko w szkole” ma zachęcić dzieci i młodzież do codziennego picia mleka i korzystania z cennych walorów tego naturalnego produktu. Właściwości prozdrowotne mleka i jego przetworów mają wpływ na dobrą kondycję młodego organizmu, dlatego tak ważne jest szerzenie wśród dzieci i młodzieży prawidłowych nawyków żywieniowych.