Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rodzice

Reklama bielizny...

Kategoria: Rodzice
Opublikowano: niedziela, 04, marzec 2018
Administrator

Niebezpieczna gra

Kategoria: Rodzice
Opublikowano: piątek, 17, marzec 2017
Administrator

Uważajmy na gry, w które grają nasze dzieci.  Gra „niebieski wieloryb” jest w stanie doprowadzić dzieci do śmierci w wyniku samobójstwa.

Do tej pory odkryto trzy przypadki okaleczenia wśród uczniów – poinformował o nich dyrektor jednej z zachodniopomorskich szkół. Prokuratura już bada tę sprawę. Na rękach dzieci znajdowały się wycięte symbole wieloryba.

Prokurator Małgorzata Wojciechowicz powiedziała portalowi onet.pl:

„Są to trzy przypadki dzieci, które najprawdopodobniej pod wpływem tych "wyzwań" dokonały samookaleczenia”

„Gra” powstałą w Rosji i w sieci znana jest także pod hasłem #bluewhalechallenge. W trakcie jej trwania dzieci przez 50 dni wykonują 50 wyzwań, a te przekazywane im są przez tzw. „opiekuna”. Wycięcie sobie wieloryba na ręce to właśnie pierwsze z nich. Ostatnie – samobójstwo. Cała sprawa nie jest głupim żartem – na świecie śmierć poniosło już 130 osób.

„Nie chcę nazywać tego grą, bo to nie jest ani gra, ani żadna zabawa. Jest to bardzo niebezpieczny mechanizm, przed którym musimy ostrzegać” - mówi Onetowi kom. Przemysław Kimon, rzecznik zachodniopomorskiej policji.

źródło: dam/onet.pl,Fronda.pl

Co zrobić, gdy maluch się zakrztusi...

Kategoria: Rodzice
Opublikowano: wtorek, 23, sierpień 2016
Administrator

Organizacja zajmująca się edukacją w zakresie pierwszej pomocy — St. John Ambulance umieściła w serwisie YouTube filmik pokazujący jak prawidłowo się zachować w przypadku nagłego zadławienia. Bajkowa postać pokazuje krok po kroku, co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji. Przeprowadzone przez organizację badania są przerażające! Wynika z nich, że aż 80% rodziców nie wie, jak zareagować w takich okolicznościach!

 

Pożegnanie klasy 6 w roku szkolnym 2015/2016

Kategoria: Rodzice
Opublikowano: poniedziałek, 20, czerwiec 2016
Administrator

Uroczystość pożegnania klasy 6 odbyła się w piątek 17 czerwca na ośrodku wypoczynkowym WARTA na Kępowiźnie. Uroczystość została w pełni przygotowana i sfinansowana przez rodziców. Oprócz uczniów klasy 6 bawiła się tam również klasa 5 z wychowawczynią.

Były ciepłe posiłki z grilla, napoje, ciasto specjalnie upieczone przez rodziców. Była gra w piłkę nożną i siatkową, była dyskoteka, dzieci miały do dyspozycji plac zabaw - cały teren do opanowania.

Na koniec zabawy, uczniowie od rodziców otrzymali "wyprawkę" do gimnazjum - przybory geometryczne, a od właściciela ośrodka - lody.

Muzeum Polaków Ratujących Żydów.

Kategoria: Rodzice
Opublikowano: czwartek, 17, marzec 2016
Andrzej Hampel
Muzeum upamiętniać ma Polaków, którzy podczas niemieckiej okupacji w czasie II wojny św., ryzykując życie, próbowali uratować lub uratowali Żydów.
Powstało we wsi Markowa, gdzie 24 marca 1944 r. niemieccy żandarmi zamordowali ośmioro Żydów z rodzin Szallów i Goldmanów oraz ukrywających ich Józefa Ulmę i będącą w ostatnim miesiącu ciąży jego żonę Wiktorię. Zabili też sześcioro dzieci Ulmów, najstarsze - córka Stasia - miało osiem lat.

- Historia rodziny Ulmów jest symbolem tych Polaków, którzy zginęli za pomoc Żydom - mówi IAR dyrektor muzeum Mateusz Szpytma.

Czytaj więcej: Muzeum Polaków Ratujących Żydów.