Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pedagog szkolny

Drodzy Rodzice!

Kategoria: Pedagog szkolny
Opublikowano: środa, 22 kwiecień 2020
Martyna Plewa

Skrzynka Zaufania

Kategoria: Pedagog szkolny
Opublikowano: środa, 26 luty 2020
Martyna Plewa

Skrzynka Zaufania

Drogi Uczniu! Drogi Rodzicu!

W naszej szkole od lutego funkcjonuje skrzynka zaufania.

Jeżeli coś Cię martwi, niepokoi.

Nie radzisz sobie z jakimś problemem.

Tobie lub komuś dzieje się krzywda.

Byłeś świadkiem agresji, przemocy

i nie chcesz bądź wstydzisz się przyjść z tym bezpośrednio

do wychowawcy, pedagoga

możesz to opisać i wrzucić do skrzynki zaufania.

Możesz pisać w każdej sprawie, która jest dla Ciebie trudna.

Dzięki Waszym spostrzeżeniom i sygnałom będziemy mieli możliwość

Skutecznego reagowania na zaistniałe, niepożądane sytuacje, tym samym

zapewniając Wam niezbędną pomoc i wsparcie.

Miło nam będzie, jeżeli podzielisz się z nami również swoimi radościami, potrzebami, sukcesami.

 

ZASADY KORZYSTANIA ZE SKRZYNKI ZAUFANIA

·        Pomożemy Ci w każdym problemie, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Nie ma problemów ważnych i nieważnych – możesz pisać w każdej sprawie, która jest dla Ciebie trudna, a o której trudno powiedzieć Ci osobiście.

·        Nikt Cię nie będzie oceniał jesteś ważna/y, niezależnie od tego w jakiej sprawie napiszesz.

·        Zapewniam dyskrecję. Wszystko o czym napiszesz, będzie tajemnicą, chyba że zagrażałoby to Twojemu życiu bądź zdrowiu.

·        Każde zgłoszenie będzie traktowane z dyskrecją i szacunkiem.

·        Twój list może być anonimowy, ale aby ułatwić nam udzielenie należytej pomocy, podaj tyle danych ile możesz ujawnić.

·        W liście nie używaj wulgaryzmów, nie obrażaj innych.

·        Nie traktuj SKRZYNKI jako żartu lub by kogoś obrazić.

 

Pamiętaj!

Szukanie pomocy jest oznaką siły, a nie słabości !

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Kategoria: Pedagog szkolny
Opublikowano: środa, 26 luty 2020
Martyna Plewa

W naszej szkole 11 lutego 2020 r. obchodzony był  Dzień Bezpiecznego Internetu, który miał na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Podczas Dnia Bezpiecznego Internetu  udało się zrealizować profilaktyczne działania.

Uczniowie zostali zapoznani przez wychowawców, nauczycieli informatyki oraz pedagoga szkolnego o przebiegu akcji. W tym dniu w szkole zostały rozmieszczone plakaty, mówiące o realizacji programu.  Następnie wychowawcy wraz z pedagogiem szkolnym przeprowadzili  lekcję w klasach I-IV, która miała na celu podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat: szkodliwych treści, niebezpiecznych kontaktów oraz ochrony danych osobowych i wizerunku, a także zasady kulturalnego zachowania w Internecie. Natomiast starsi uczniowie wykonali prace plastyczne, które przestrzegają przed negatywnymi skutkami niewłaściwego korzystania z Internetu.

Uczniowie  mieli również okazję spotkać się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji dzielnicowym p. Łukaszem Krzemieniem, który przybliżył uczniom skutki negatywnego korzystania z Internetu oraz przestrzegał przed konsekwencjami, które mogą spotkać uczniów w wyniku niewłaściwego korzystania z sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Internet to fajna rzecz, ale pamiętaj, że bezpieczeństwo najważniejsze jest!

Ogólnopolska kampania społeczna!

Kategoria: Pedagog szkolny
Opublikowano: piątek, 24 styczeń 2020
Martyna Plewa

Już po raz 2, przy współpracy z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg, realizowaliśmy projekt, pt. „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”.  

W związku z kampanią dzieci z naszego przedszkola i szkoły wysłuchały, pogadanki jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim kultywowanie tradycji pisania kartek. Celem akcji było również zwrócenie uwagi dzieci, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyły media cyfrowe. Wszyscy uczniowie otrzymali kartki świąteczne, które mogli wraz z rodzicami wysłać do swoich bliskich.

Wszystkim gorąco dziękuję za zainteresowanie kampanią oraz aktywny udział w akcji „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”. 

Program profilaktyczny "NOE"

Kategoria: Pedagog szkolny
Opublikowano: wtorek, 19 listopad 2019
Martyna Plewa

W odpowiedzi na zaproszenie, Pani Pedagog Elżbiety Pęcherz, wraz z uczniami klas VII i VIII, w dniu 4 listopada wybraliśmy się na projekt profilaktyczny do ZSS w Pątnowie. Projekt „NOE” realizowany był przez grupę POPLON i poruszał zagadnienia z zakresu profilaktyki uzależnień dla młodzieży. Celem spotkania było obalenie mitu o powszechnej chęci picia i niemożności ułożenia kontaktów z rówieśnikami bez alkoholu, a także uświadomienie ryzyka, jakie ponosi młody człowiek sięgając po używki. Program składał się z trzech części. Podczas pierwszej z nich „Prawdy”, prowadzący uświadamiali młodzież jakie są konsekwencje picia alkoholu i informowali o skutkach uzależnienia. W drugiej „Miłość” akcentowali wpływ środków zmieniających świadomość na relacje z innymi ludźmi. Natomiast część trzecia, „Wolność” rozwijała umiejętność odmawiania, asertywności, zachęcała do postawy abstynenckiej i podejmowania osobistych postanowień. Podczas każdej z części uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i na pewno na długo zapamiętają przesłanie realizatorów programu profilaktycznego „NOE”.