Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W cztery oczy z dziennikarzem

Kategoria: Uczniowie Opublikowano: niedziela, 19 marzec 2017 Halina Kędzior

Uczniowie klasy VI gościli na swoich zajęciach z języka polskiego dziennikarza Grzegorza Przygodzkiego w związku z realizacją projektu profilaktycznego. 

Gość w ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy. Ogólne zaciekawienie uczniów wzbudziła relacja o tym, jak powstaje gazeta. Redaktor podkreślał, jak ważną rolę odgrywa przebywanie w terenie, gdzie można zdobyć ciekawy materiał do pisania. Do pomocy w redagowaniu gotowego artykułu prasowego  ma grafika komputerowego, który wykorzystując profesjonalne programy, nadaje kształt artykułowi. Ważną rolę w redakcji pełni redaktor naczelny, który czuwa nad całością.

Dziennikarz to osoba, która zdobywa dla mediów informacje ze świata. Stara się on pojawiać tam, gdzie dzieje się coś ciekawego, np. przy wypadkach, imprezach masowych, u gwiazd. To prowadzenie wywiadów i montowanie krótkich notatek. Według Grzegorza Przygodzkiego, dziennikarze pracują pod presją czasu, muszą być stele na bieżąco.

Szóstoklasiści zadawali redaktorowi pytania dotyczące jego zawodu, a on udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Na zakończenie uczniowie otrzymali zaproszenie do wizyty w jego redakcji. Zajęcia podobały się uczniom, co wyrazili podczas pożegnania gościa.

Online Sudoku by mypuzzle.org