dzieci bawiące się na sali zabaw

W październiku przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki „Fun-Zon-Park” w Wieluniu. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy. Czas spędzony w tunelach, na zjeżdżalniach i  w basenach z kolorowymi piłkami minął bardzo szybko. Na dzieci czekał też poczęstunek: pizza i soczek. Sam wyjazd autobusem bez rodziców był  dla dzieci  już atrakcją. Przedszkolaki z niecierpliwością czekają  już na  kolejną  wycieczkę.

Od najmłodszych lat pamiętamy o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest  Święto Chłopców, które obchodziliśmy 30 września. W tym dniu  dziewczynki wybierały Super Chłopaka i wręczyły chłopcom upominki, złożyły życzenia. Dla  wszystkich dzieci był też poczęstunek. W tym dniu nie zabrakło też zabawy. Mamy nadzieję, że ten dzień sprawił naszym chłopcom wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci.

Dzieci żegnają rok szkolny w przeszkolu

Jak co roku o tej porze sześciolatki opuszczają mury swoich ukochanych przedszkoli. To bardzo ważna chwila w życiu takiego małego człowieka, koniec pewnego etapu. To moment pełen wzruszeń dla rodziców, przecież do przedszkola kilka lat wcześniej zaprowadzili, pełni dumy i obaw, swoich malców. Z przedszkolem w Załęczu Wielkim żegnała się grupa siedmiu starszaków. Dla maluchów nadeszła pora wakacyjnego odpoczynku.

Wrzesień  to ważny miesiąc dla przedszkolaków z Załęcza Wielkiego. Przebiegał on pod hasłem Jestem Przyjacielem Przyrody. Dzieci już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”. Tak, jak w roku ubiegłym wsadzili nowe roślinki na placu przedszkolnym wzorem ogólnopolskiej akcji  #sadziMY. Poszerzyli  swą wiedzę na temat przyrody. Za swą pracę wszyscy otrzymali odznakę „Przyjaciela przyrody”. Udział naszych przedszkolaków w takich  akcjach  z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

dzieci bawiące się na dworze

Z końcem maja, z okazji Dnia Dziecka, przedszkolaki z Załęcza Wielkiego pojechały do Ośrodka Harcerskiego „ Nadwarciański Gród”, aby tam uczestniczyć w „ spacerze ekologicznym”. Dzieci zwiedzały Ośrodek, amfiteatr, oczyszczalnię ścieków, ekologiczną kotłownię oraz płytę ogniskową „ Pod Włodkiem”.  Poznały rośliny typowe dla Załęczańskiego Parku Krajobrazowego oraz 160 – letnią lipę. Uczestnicy oglądali piec chlebowy i poznali technologię jego pieczenia.Największą atrakcję stanowiła dla maluchów przeprawa promem przez rzekę Wartę. Po półtoragodzinnym marszu na wszystkich czekało rozpalone ognisko, w którym dzieci mogły same upiec kiełbaski oraz chleb, herbata i soczki. Po obfitym i smacznym posiłku dzieciaki udały się na plac zabaw. Około godziny 14. 00 wraz z rodzicami wróciliśmy do przedszkola.